Jak kupić bitcoin? Instrukcja krok po kroku ✅👏

Rating:
Sending data...
Done!
4.3 of 5. Votes: 1366

Teraz wiele osób myśli: Jak kupić Bitcoin? Popularność pierwszej kryptowaluty – bitcoin – i innych „coinów” stale rośnie. Wraz z nią rośnie liczba osób chętnych do inwestowania w aktywa cyfrowe. Jednak ten nowoczesny instrument finansowy różni się od tradycyjnych pieniędzy, więc potencjalni nabywcy mają wiele pytań i trudności, jeśli chodzi o sposób inwestowania. Skomplikowane instrukcje, sprzeczne opinie to tylko niektóre z problemów, z którymi może się spotkać początkujący inwestor w kryptowalutę. Dziś dowiesz się, jak ominąć wszystkie pułapki i zostać posiadaczem swojego pierwszego bitcoina (BTC).

Jak kupić bitcoin
Jak kupić bitcoin

Jak kupić bitcoin?

Krok 1: Określenie celu zakupu bitcoina

Kryptowalutę można kupić dla bieżących wydatków, inwestycji długoterminowych, handlu na giełdzie lub jednoczesne użycie jej do różnych celów. Dalsze działania zależą od konkretnego scenariusza, w tym wybór portfela do przechowywania i przeprowadzania transakcji ze swoimi aktywami.

Krok 2: Wybór i rejestracja portfela

Portfel to program, strona internetowa lub urządzenie z adresem cyfrowym, w którym przechowywane są kryptowaluty jak na koncie bankowym.

Każdy portfel kryptowalut ma swój własny adres publiczny. Jest to złożona kombinacja liter i cyfr, która powstaje w momencie rejestracji. Aby wysłać bitcoiny z jednego portfela do drugiego, wystarczy podczas transferu wskazać publiczny adres odbiorcy. Jedna osoba może mieć dowolną liczbę portfeli kryptowalut.

Zimne” portfele nadają się do długoterminowego przechowywania kryptowalut. Są to fizyczne urządzenia podobne do dysku flash USB. Aby przeprowadzać transakcje przez „zimne” portfele, potrzebujesz połączenia z Internetem. Przez resztę czasu kryptowaluty są przechowywane w trybie offline, co oznacza, że ​​hakerzy nie mają do nich dostępu.

Gorące” aplikacje mobilne nadają się do codziennych operacji z BTC. Reprezentują je aplikacje do pracy na urządzeniach podłączonych do internetu. Poziom bezpieczeństwa takich portfeli jest niższy niż portfeli „zimnych”, ale szybkość transakcji i łatwość obsługi są wyższe.

Inną opcją jest darmowy portfel na giełdzie kryptowalut. Bezpieczeństwo tej opcji zależy od witryny transakcyjnej, jej rozwiązań technicznych i możliwości przechowywania danych. Możesz go zdobyć rejestrując się na dowolnej giełdzie. Na przykład na zrusyfikowanej stronie giełdy Binance.

Krok 3: Wybór sposobu zakupu BTC

Bitcoin można kupić na kilka sposobów. Każdy z nich ma swoje własne cechy. Przeanalizujmy najpopularniejsze opcje.

Na giełdzie kryptowalut

Weźmy na przykład witrynę handlową zorientowaną na anonimowość StormGain. W przeciwieństwie do innych giełd aktywów cyfrowych witryna ta umożliwia zachowanie poufności. Możliwość pracy bez ujawniania tożsamości jest ważną zaletą, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się zagrożenia całkowitej kontroli ze strony unijnych organów regulacyjnych. Można przeczytać o innych giełdach tutaj.

Firma
Właściwości
Dodatkowe informacje
Szczegóły

 • Rok założenia: 2007
 • Język polski: TAK
Waluty FIAT
 • Platformy: eToro, WebTrader
 • Ochrona przed ujemnym saldem
 • Waluty rachunków: USD
Kryptowaluty
 • Trading społecznościowy
 • Regulowany przez CySEC
 • Ponad 500 instrumentów
 • Dźwignia: max 1:30 klient detaliczny
 • Platformy eToro, WebTrader
 • Zakup krypto za PLN (przy użyciu karty płatniczej)
 • DOGE (Dogecoin)

79% detalicznych rachunków CFD traci pieniądze.

Inwestowanie w kryptoaktywa jest wysoce niestabilne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta.
Może obowiązywać podatek od zysków.


 • Rok założenia: 2018
 • Język polski: TAK
Waluty FIAT

USD, EUR, GBP

Kryptowaluty

Handluj najbardziej zmiennymi walutami cyfrowymi: Bitcoinem, Ethereum, Litecoin, Ripple, itd.

 • Zaawansowana wersija mobilna
 • 24/7 Usługa i wsparcie
 • Instrumenty handlowe: Forex i CRYPTO, akcje, indeksy, towary
 • DŹWIGNIA DO 400X

 • Rok założenia: 2017
 • Język polski: TAK
Waluty FIAT

USD, EUR, GBP

Kryptowaluty

Około 150, w tym: BTC, ETH itp.

 • Brak potrzeby weryfikacji konta
 • Darmowe wpłaty
 • Zakup krypto za PLN (przy użyciu karty płatniczej)

Na stronie kantoru kryptowalut

Kantor kryptowalut to portal, na którym można kupić kryptowalutę za pieniądze lub inne aktywa. Odpowiednią ofertę znajdziesz na popularnej stronie do monitorowania kantorów kryptowalut – BestChange. W sekcji „lista” musisz wybrać metodę płatności i kryptowalutę do zakupu. System zaoferuje najbardziej dochodowe opcje w momencie wyszukiwania.

Na BestChange można znaleźć oferty zakupu bitcoin kartą bankową, za pomocą portfeli elektronicznych systemów płatności, poprzez przelewy bankowe, a nawet gotówkę. Transakcje wykonywane są na giełdach kryptowalut.

Każda witryna ma recenzje. Niestety, ich prawdziwość budzi wątpliwości wśród wielu użytkowników kryptowalut.

Aby kupić kryptowalutę, musisz kliknąć interesującą Cię ofertę.

Po przejściu do kantoru kryptowalut postępuj zgodnie z zaleceniami witryny. Etapy zakupu kryptowaluty mogą się różnić w zależności od wybranej metody płatności i zasad konkretnej witryny. Weryfikacja często nie jest wymagana do zakończenia transakcji, w wyniku czego kantory kryptowalut stały się jedną z najszybszych opcji zakupu aktywów cyfrowych.

Zakup od osoby prywatnej

W Internecie można znaleźć oferty sprzedaży kryptowalut bez pośredników, czyli od jednej osoby do drugiej. Taka transakcja pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze ze względu na brak prowizji pośredników. Bezpieczeństwo zakupu kryptowaluty od prywatnej osoby zależy od warunków, w tym od obecności zweryfikowanego gwaranta.

Dlaczego warto inwestować w bitcoin?

Bitcoin to pierwsza kryptowaluta. W przeciwieństwie do tradycyjnych pieniędzy BTC jest całkowicie zdecentralizowanym instrumentem finansowym. Żaden organ regulacyjny na świecie nie ma bezpośredniego wpływu na emisję, obieg i dystrybucję kryptowalut.

Wartość pieniędzy fiducjarnych w dużej mierze zależy od działań banku centralnego, który może drukować nowe pieniądze w nieograniczonych ilościach. Wzrost wolumenu waluty krajowej na rynku prowadzi do jej deprecjacji. Im większa jest podaż, tym mniejszy jest popyt.

W przeciwieństwie do pieniędzy fiducjarnych, maksymalna liczba bitcoinów jest ograniczona do 21 milionów BTC. Sieć dostosowuje szybkość uwalniania nowych monet co 4 lata. W ten sposób system zmniejsza inflację bitcoinów.

Wbudowany mechanizm zmniejszania inflacji i brak presji ze strony organów regulacyjnych to zalety bitcoina. Dzięki nim kurs kryptowaluty zdaniem wielu uczestników społeczności kryptowalut, będzie nadal rósł.

Opierając się na zaletach bitcoina, prezes popularnej cyfrowej giełdy aktywów Binance, Changpeng Zhao, zasugerował, że każdy właściciel przynajmniej jednego BTC w przyszłości może stać się jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

Czy kupowanie bitcoinów w Polsce jest legalne?

W naszym kraju nie zostały jeszcze stworzone specjalne zasady dotyczące funkcjonowania kryptowalut i giełd kryptowalut. Jednak korzystanie z bitcoinów w Polsce należy uznać za całkowicie legalne na podstawie odpowiedzi na wniosek nr 6655 Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Wnioski

Możesz kupić swojego pierwszego bitcoina na różne sposoby. Kupowanie na zweryfikowanej giełdzie za pośrednictwem zweryfikowanego konta potrwa dłużej, ale zapewni bezpieczeństwo. Transakcje za pośrednictwem kantorów i sprzedawców w internecie są bardziej ryzykownymi opcjami, ale mają też swoje zalety. 

Inne wnioski:

 • Przed zakupem kryptowaluty warto zastanowić się nad sposobem wykorzystania i opcją przechowywania.
 • Kryptowalutę można przechowywać w różnych portfelach.
 • Ze względu na długotrwałą weryfikację konta, od podjęcia decyzji o zakupie bitcoina do momentu zakupu może upłynąć kilka dni.
 • Jedna osoba może zarejestrować nieograniczoną liczbę portfeli.

Dodaj ten artykuł do zakładek przeglądarki, aby mieć zawsze pod ręką pełne instrukcje dotyczące zakupu swojego pierwszego bitcoina.

FAQ Kryptowaluty

Kryptowaluty co to i jak to się wszystko zaczęło?

3 stycznia 2009 roku Satoshi Nakamoto (być może pod tym pseudonimem kryje się pewna grupa osób) zakończył prace nad kodem programu bitcoina - pierwszej kryptowaluty. Tego dnia został wygenerowany pierwszy blok i wydobyto pierwsze 50 bitcoinów. W ten sposób świat dowiedział się o technologii blockchain, która jest obecnie stosowana daleko poza cyfrowym pieniądzem.

Ile kryptowalut jest teraz?

Obecnie istnieje już ponad 2000 różnych typów kryptowaluty. Jednak twoi przyjaciele najprawdopodobniej mówią tylko o 10-20 - najlepszych pod względem kapitalizacji.

Jak ludzie zarabiają cyfrowe kryptowaluty?

Kryptowaluta może okazać się na twoim koncie w kilka sposobów. Głównym z nich jest wydobycie kryptowaluty, czyli otrzymanie nagrody za połączenie transakcji w bloki i obliczenie wymaganego klucza do uszczelnienia bloku. Możesz to zrobić na własnym sprzęcie, możesz skorzystać z cudzego sprzętu, który jest wynajmowany i może znajdować się nawet na innym kontynencie. Ten rodzaj wydobycia kryptowaluty nazywa się wydobywaniem w chmurze. Większość istniejących walut można wydobywać.

Co to jest giełda kryptowalut?

Porządna kryptowaluta, której w sieci pojawiła się wystarczająca liczba, ale po niekorzystnym kursie (zwykle + 7-10% w stosunku do oficjalnej) i jej zakup jest inną opcją na giełdzie. Jednak zarabianie kryptowaluty na platformie handlowej nie jest zbyt łatwe, będziesz musiał przynajmniej przejść proces weryfikacji tożsamości, czyli przesłać paszport, zezwolenie na pobyt i inne dane osobowe.

Czy można zdobyć kryptowaluty i nie wydawać prawdziwych pieniędzy?

Istnieje inny sposób na zdobycie monet i zarabianie kryptowaluty - nie wiąże się to z żadnymi kosztami materiałowymi, ale zajmie dużo czasu. Jest to wyszukiwanie różnych „kranów”, zrzutów lotniczych - innymi słowy, bezpłatnych wysyłek różnych kryptowalut. Istnieje wiele opcji, od grania na automatach po zarządzanie projektami w mediach społecznościowych w wybranym języku. Wciąż darmowe kryptowaluty można zdobyć w wyniku hard forka - podzielenia oryginalnego łańcucha walutowego na dwa nowe.

Jak zarabiać na kryptowalutach?

Teraz kryptowaluta pozwala na sobie naprawdę dobrze zarabiać, ale musisz być przygotowany na to, że możesz stracić wszystkie pieniądze w jednej chwili. Jeśli nie bierzesz pod uwagę górnictwa, w którym złożoność sieci stale się zmienia, o czym mówiliśmy powyżej, są jeszcze dwa sposoby zarabiania kryptowaluty. Wybór między wszystkimi opcjami jest złożony i zależy od konkretnego momentu.

Co to jest handel pieniędzmi cyfrowymi?

Pierwszy to handel, czyli handel kryptowalutami, można tutaj skupić się albo na analizie technicznej wykresów wzrostu (nie zawsze to pomaga), albo na insiderach, a nie tylko informacjach o konkretnym projekcie. Z reguły ważne wiadomości zawsze wpływają na przebieg kryptowaluty. Inną strategią jest trzymanie kryptowaluty, jest również nazywany „trzymaj” lub „hodle”. To tak proste, jak to tylko możliwe - kupuj monety i zapomnij o nich na długo w nadziei, że kurs znacząco wzrośnie.

Czy można inaczej zarabiać?

Drugi to udział w ICO, czyli wstępne rozmieszczenie tokenów. To jak crowdfunding, w którym startup zbiera pieniądze, aby wprowadzić swój produkt. Inwestycje w ICO są bardzo ryzykowne, ponieważ wiele projektów albo bankrutuje, albo po prostu zbiera pieniądze i przestaje istnieć, ale jeśli się powiedzie, mogą przynieść bardzo wysokie zyski.

Czy istnieje sprawdzona metoda, która na pewno przyniesie dochód?

Czołowi analitycy i biznesmeni spierają się o to, jak inwestować w kryptowalutę. Ktoś myśli, że kryptowaluta cyfrowa to piramida, bańka, wielkie oszustwo, inni przewidują wzrost kursu bitcoinów do $100000 w 2022 roku. W każdym razie, jeśli masz zamiar zanurzyć się w tym świecie, musisz śledzić wszystkie wiadomości branżowe i bardziej szczegółowo rozumieć wszystkie procesy. Na pewno Ci w tym pomożemy.